• adresa Juraja Fándlyho 2160/4, Žilina
  • Sport Cyklistika (horská cyklistika)
  • Členové 12
  • iWatt fanoušků 641
OKO RACING TEAM je pretekársky tím, ktorý založil ex-cest-ný profesionálny cyklista Michael Kolář. Michael jazdil niekoľko rokov po boku Petra Sagana, ktorému pomohol k výhre titulu majstra Sveta v tíme Bora Hansgrohe. Po ukončení jeho cykli-stickej kariéry na ceste, presedlal na novú disciplínu v cyklistike - enduro. Michael je veľký talent, a tak ho krátko po jeho prestupe na horský bicykel môžeme vidieť v reprezentácii Slovenska v en-dure, kde jazdí preteky na profesionálnej úrovni so svetovými jazdcami. Do svojho tímu OKO RACING TEAM, kde jazdí on, zobral aj mladého talentovaného jazdca, ktorý sa umiestnil tohto roku do 5. miesta na prvých svojich enduro pretekoch v kategórii Elite Men. Michael je vyhľadávač talentov a má vidinu vychovať so svojim pôsobením a skúsenosťami v cyklistike tých najlepších budúcich jazdcov na profesionálnej úrovni, ktorí sa môžu rovnať Svetu a byť veľkou konkurenciou v danej disciplíne. Budúce talenty budú pod drobnohľadom samotných profe-sionálnych jazdcov a trénerov. Spolu s tímom chce vybudovať bike campy a školy, kde sa môžu už odmalička budúce talenty a reprezentanti neustále zdokonalovať, a budú tak mať zabez-pečené tie najlepšie podmienky pre jazdenie a vývoj mládeže. Jeho tím OKO RACING TEAM, má už niekoľko svojich celosveovo známych sponzorov, ktorí pomáhajú jazdcom pretekať a dosa-hovať tak čo najlepšie výsledky na svetovej úrovni. Sponzoring od samotných bicyklov, náradia, správnych komponentov až po celú výbavu, oblečenia jazdcov z kvalitných materiálov či sa-motného depa v podobe stanu na pretekoch. Majú aj vlastné auto s reklamou a polepom od sponzorov, ktoré ich reprezen-tuje na každých pretekoch.