FAQ - často kladené otázky

Princípy iWattu

Najčastejšie otázky, ktoré Vás zaujímajú o službe a princípoch iWatt.

Čo je presne iWatt?

iWatt je nová služba založená na podpore aktívneho štýlu života a energetickej úspornosti. Umožňuje užívateľom transformovať ich pohybovú energiu do podoby virtuálnej energie - iWattů. Túto energiu môžu užívatelia využiť pre podporu svojich obľúbených športových klubov alebo ju spotrebovať za rôzne benefity.

Ako získam iWatty?

Aktivita je zachytená buď priamo mobilnou aplikáciou iWatt alebo napojením na dáta z aplikácie Apple Health Kit (pre iOS) alebo Google FIT (pre Android). Podľa intenzity pohybu potom užívateľ získa príslušné množstvo energie.
Ak sa rozhodnete pre meranie využiť priamo aplikáciu iWatt, môžete v nej merať beh, cyklistiku a turistiku. Ak prepojíte iWatt s aplikáciami uvedenými vyššie, môžete z nich naviac získať odmenu za pravidelné kroky, ktoré urobíte behom dňa. Tie naše aplikácie merať nevedia.

Ako sa iWatty počítajú?

iWatty vám počítame za tieto aktivity: beh, cyklistika, turistika a denné kroky. Pre výpočet iWattov používame celkom zložitý vzorec, v ktorom berieme v úvahu typ aktivity, ich trvanie a prekonanú vzdialenosť.
Čím kvalitnejší výkon podáte, tím viac iWattov vám pripíšeme. Ak to ale so športom preženiete, viac iWattov tím nezískate. Z aktivity, ktorá trvá dlhšie než 4 hodiny, vám započítame už len 10% iWattov. A ak sa budete snažiť len o predstieranie športu (napr. pri jazde v aute), nezapočítame vám nič.

Prečo sa mi každý deň nejaké iWatty vybíjajú?

iWatty sa užívateľovi ukladajú na jeho účet do virtuálnej batérie. A rovnako ako batérie v bežnom živote, i táto sa postupom času vybíja. Konkrétne sa každý deň odpočíta z vášho účtu 1/90 jeho aktuálnej hodnoty.

Môžem si iWatt prepojiť s inou športovou aplikáciou?

Áno, iWatt podporuje synchronizáciu pohybových dát s inými športovými aplikáciami. Pretože ale týchto aplikácií existuje veľké množstvo, je potrebné vami používanú aplikáciu najprv napojiť na "centrálnu" pohybovú aplikáciu vo vašom telefóne - Apple Health Kit (pre iOS) alebo Google FIT (pre Android). Z nej potom dáta doputujú k nám a my vám z nich vyrobíme iWatty. K aktivácii synchronizácie slúži tlačidlo "Synchronizovať" na stránke "Môj výkon".

Stiahni si appku iWatt, trackuj svoj pohyb a vlastnou energiou si zarobíš na výhody!

Stiahnuť na App Store Stiahnuť na Google Play