• Adresa Antona Bernoláka 2168/31, Žilina
  • Šport Krasokorčuľovanie
  • Členov 17
  • iWatt fanúšikov 822
Skate Žilina je dobrovoľným združením občanov, ktorého cieľom je vytvárať podmienky pre svojich členov, hlavne deti a mládež, pre výučbu korčuľovania a tréning súťažného krasokorčuľovania. Cieľom Skate Žilina je vychovávať a podporovať kvalitných vrcholových športovcov, ale i podporovať športovanie u všetkých vekových kategóriach bez rozdielu pohlavia, rasy a národnosti. Budovať u detí i dospelých zdravý životný štýl, telesnú, duševnú a psychickú zdatnosť a športovú výkonnosť. Tréningový proces pozostáva z techniky a sklzu na ľade, zo všeobecnej, atletickej, špecializovanej, tanečnej, baletnej a gymnastickej prípravy mimo ľadu. Pretekárov pripravujeme na súťaže v rámci Slovenského pohára, ale i na medzinárodne súťaže, na testy, ktoré musia splniť, aby mohli absolvovať Majstrovstvá Slovenska. Pretekárom zostavujeme súťažné jazdy a choreografie, ktorými následne reprezentujú náš klub a mesto doma i v zahraničí.